Home

Přihlášení (zatím nepovinné)
Houbový víkend na Mášovně s návštěvou Mášových Email
Pátek, 02 Říjen 2020 14:19

Na konci září tradičně bývá na Mášovně houbový víkend. Tentokrát moc nevyšlo počasí - ze čtyřdenní Václavské akce bylo hezky jen jeden den (a my s Jittt jsme přijeli jen na ten hezký den, proto je fotek jenom pár). Ale houby rostly; kdo chtěl, nasbíral si, kolik potřeboval. Na Mášovnu se přijeli podívat Mášovi - pan Máša, který se na Mášovně narodil původnímu panu Mášovi a s ním přijela jeho dcera a několik přátel. No a protože doba je nejistá, tahali jsme dřevo z lesa už teď. Mimořádné výkony podávala zejména Jojínovic rodina. Kdybychom je včas nezastavili a neodtáhli ke kávě a buchtě, nezbylo by v lese nic a udržitelný rozvoj by byl vy víte kde.

 
KlasikVandr - Písecké hory Email
Pondělí, 28 Září 2020 16:44

Když vidím, jak vypadá počasí tenhle víkend, jsem rád, že KlasikVandr byl před týdnem a že jsme stihli krásné babí léto. Tentokrát jsme šli Píseckými horami z Protivína do Písku a klasicky se to vydařilo. Přes den slunce, v noci teplota snesitelná a příjemné sucho. Hospody po cestě byly příjemné, poslední letošní koupání nádherné. Trochu to všechno zkomplikovala jen smečka psů mývalovitých, kteří v noci zaútočili na Jiřího, ale ubránil se a došel do cíle s námi. Za zmínku ještě stojí taky Ádova ručně dělaná "krosna" - podívejte se sami.

Aktualizováno Pátek, 02 Říjen 2020 13:18
 
Párový vandr v Brdech Email
Sobota, 26 Září 2020 19:45

Potřebovali jsme si na konci léta trochu odfouknout a vyvětrat se, tak jsme s Jit vyrazili na tři dny na vandr do Brd. S tím odfouknutím se to povedlo dokonale; fučelo, že málem stromy padaly, ale počasí jinak vyšlo a vandr taky. První den jsme z Příbrami došli jen do hospody v Orlově a pak na noc do blízkého lesa. Druhý den jsme nachodili skoro 35 kilometrů - šli jsme přes Třemošnou, Tok a Tři trubky k Pateráku, kde jsme se vyspali. Třetí den jsme už jen přes Prahu sestoupili k Nepomuku a došli do Rožmitálu pod Třemšínem, odkud jsme se asi se třemi přestupy vrátili domů. Jak už jsem psal, bylo to příjemné - minimum lidí a tři dny v lese.

Aktualizováno Pátek, 02 Říjen 2020 13:17
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kdo je zrovna na skládce

Právě připojeni - hostů: 5 
XHTML and CSS. | Kepri Portal