Home

Přihlášení (zatím nepovinné)
Tradiční povánoční výšlap na Kohouta Email
Neděle, 27 Prosinec 2020 19:27

Letos celý rok řídí pan Kovídek a zamíchal nám i s tradičním hromadným výšlapem na Kohouta. Protože už je zase hromadné akce povoleno pořádat maximálně v počtu dvou lidí, nebyl letošní ročník organizován a nechalo se na každém, jestli vyrazí a kdy. Chtěl jsem jít původně v pondělí, ale rodinné důvody mi nechaly volno na neděli - tak jsem šel v neděli. Čekal jsem, jestli se třeba někdo cestou přidá, ale nepřidal, díky tomu jsem si užil klidný den bez lidí a příjemně jsem se prošel. Nešel jsem tradiční cestou, ale vyzkoušel jsem trochu jinou cestu z Besednice na Kohouta a po Kohoutu jsem místo na Čtverland šel přes Daleké Popelice a Velké i Děkanské Skaliny kolem Soběnovské přehrady na Hradišťský kopec, abych konečně viděl novou rozhlednu. No a protože v neděli skoro nic nejezdí, protáhl jsem si pak cestu do Kaplice ještě přes Mostky a kolem Malše. Vyšlo mi to dobře - v Kaplici jsem měl ještě skoro hodinu času, kterou jsem využil k tomu, abych se ujistil, že opravdu žádná hospoda nemá otevřeno. Celkově to byl jeden z nejlepších "Kohoutů" co pamatuji - a i s několika okruhy Kaplicí jsem nachodil dohromady 29 kilometrů.

Aktualizováno Neděle, 27 Prosinec 2020 19:41
 
Houbový víkend na Mášovně s návštěvou Mášových Email
Pátek, 02 Říjen 2020 14:19

Na konci září tradičně bývá na Mášovně houbový víkend. Tentokrát moc nevyšlo počasí - ze čtyřdenní Václavské akce bylo hezky jen jeden den (a my s Jittt jsme přijeli jen na ten hezký den, proto je fotek jenom pár). Ale houby rostly; kdo chtěl, nasbíral si, kolik potřeboval. Na Mášovnu se přijeli podívat Mášovi - pan Máša, který se na Mášovně narodil původnímu panu Mášovi a s ním přijela jeho dcera a několik přátel. No a protože doba je nejistá, tahali jsme dřevo z lesa už teď. Mimořádné výkony podávala zejména Jojínovic rodina. Kdybychom je včas nezastavili a neodtáhli ke kávě a buchtě, nezbylo by v lese nic a udržitelný rozvoj by byl vy víte kde.

 
KlasikVandr - Písecké hory Email
Pondělí, 28 Září 2020 16:44

Když vidím, jak vypadá počasí tenhle víkend, jsem rád, že KlasikVandr byl před týdnem a že jsme stihli krásné babí léto. Tentokrát jsme šli Píseckými horami z Protivína do Písku a klasicky se to vydařilo. Přes den slunce, v noci teplota snesitelná a příjemné sucho. Hospody po cestě byly příjemné, poslední letošní koupání nádherné. Trochu to všechno zkomplikovala jen smečka psů mývalovitých, kteří v noci zaútočili na Jiřího, ale ubránil se a došel do cíle s námi. Za zmínku ještě stojí taky Ádova ručně dělaná "krosna" - podívejte se sami.

Aktualizováno Pátek, 02 Říjen 2020 13:18
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kdo je zrovna na skládce

Právě připojeni - hostů: 6 
XHTML and CSS. | Kepri Portal